חיפוש לימודים בחו"ל  באתר  Google

  לימודים בארץ מלגות סטודנטים תחומי לימוד מבחני קבלה מדינות מדריך  
glimudim לימודים בחו"ל

רוצה ייעוץ?
ליצירת קשר עם נציג, מלא את פרטייך האישיים

*שם פרטי ומשפחה (Full name)
(יש לסמן שדה זה כדי לאפשר שליחת ניוזלטרים)

אישור תקנון (אישור זה כולל בתוכו את אישורך לקבל מידע נוסף ודברי פרסומות בתחומים מקבילים).  המדינות
לימודים באוסטרליה  |  לימודים בארה"ב  |  לימודים בבריטניה  |  לימודים בקנדה  |  לימודים בגרמניה  |  לימודים בהולנד  | 
לכל המדינות לכל המדינות

  שימושון
מגזין לימודים בחו"ל  |  לימודי רפואה בחו"ל  |  ייעוץ ללימודים בחו"ל  |  שאלות נפוצות  |  ביטוח רפואי חו"ל  | 

מה חדש?
קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה קורס גרמנית לקראת לימודים אקדמאים בגרמניה

לימודי בישול בשוויץ לימודי בישול בשוויץ

כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה כל מה שרצית לדעת על לימודים בגרמניה

יום פתוח ללימודים באיטליה יום פתוח ללימודים באיטליה  לימודים בחו"ל   >  העולם במה   >  


ייעוץ ללימודים בחו"ל
ייעוץ ללימודים בחו
סטודנט בעיר זרה
סיפורים אישיים
פורום לימודים בחו"ל
כל השאלות והתשובות על לימודים בחו
מבחני קבלה ללימודים בחו"ל
מבחני הקבלה ללימודים בחו
תוכניות לימודים בחו"ל
מדריך תוכניות לימודים בחו
ייעוץ ללימודים בחו"ל   סטודנט בעיר זרה   פורום לימודים בחו"ל   מבחני קבלה ללימודים בחו"ל   תוכניות לימודים בחו"ל   גרמניה   אוסטרליה   איטליה   בריטניה   ארה"ב   הולנד   הונגריה   מזרח אירופה   צרפת   פולין   קנדה  

העולם במה

לימודי קולנוע ובחו"ל ובארץהעולם במה

יוסף סידר אולי לא יודע את זה...אבל שני המועמדויות שלו לאוסקר עבור הסרט הטוב ביותר.בופור והערת שוליים יסדרו להרבה ישראלים הרבה כסף ללימודי קולנוע בחו"ל!

זה לא סוד שתעשיית הטלוויזיה והקולנוע הישראלית, באמצעות שלל אנשיה המוכשרים, הצליחה בשנים האחרונות לחדור אל לב תעשיית הבידור בעולם בכלל ובהוליווד בפרט.
הפריצה הגדולה של הקולנוע הישראלי בשנים האחרונות, שהתבטאה בהשתתפות סרטים בטקסי פרסי קולנוע בין לאומיים, כמו גם הצלחתן של דרמות טלוויזיוניות ישראליות, גרמו לרבים להתעניין בלימודי קולנוע וטלוויזיה.

 

בעקבות ההצלחה הנוכחית של השנים האחרונות, התחילה רכבת אווירית לישראל של בתי ספר לקולנוע מחו"ל שמציעות מלגות לסטודנטים ישראלים. בתי הספר האלה הן למעשה חממות הגידול של כוכבי העתיד של הקולנוע, כוכבים שעומדים מול המצלמה וכוכבים שעומדים אחרי המצלמה (בימאים,תסריטאים, מפיקים וכדומה)
נציגים של  אחד מבתי הספר לקולנוע המפורסמים בעולם New York Film Academy הגיע לאחרונה כדי לחפש את הכישרונות הבאים בישראל:
עם קמפוס במרכז ניו יורק, וקמפוס באולפני יוניברסל בלוס אנג'לס בית הספר נחשב לבית הגידול הטוב ביותר בעולם לדור הבא של אנשי קולנוע, טלוויזיה, משחק ומחזות זמר. בית הספר מציע מלגה בסך 10,000$ לסטודנטים ישראלים.

גם נציגים של בית הספר היוקרתי לקולנוע Met Film School הלונדוני. מגיעים בפעם הראשונה לישראל כדי לחפש יוצרים צעירים וסטודנטים מוכשרים עם להט יצירה, כשרון ונחישות להצליח בעולם הקולנוע.
בית הספר הממוקם באולפני אילינג המפורסמים במערב לונדון, מציע מגוון רחב מאד של תארים אקדמים, קורסים והכשרות המועברים כולם על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתעשיית הסרטים הבינלאומית.

 

שאלנו את דודי אדלר, מנכ"ל חברת Ustudy ששולח סטודנטים ללימודים באירופה ובארה"ב מה היתרונות העיקריים של לימודי קולנוע בחו"ל.
"קודם כל חשוב לציין שלא כל בית ספר לקולנוע בחו"ל אכן מצדיק את המעבר ללימודים במדינה אחרת, ולכן ההמלצה החד משמעית שלנו היא קודם כל לנסוע לבית ספר שממוקם במרכז תעשייה של קולנוע כגון, לונדון, ניו יורק, לוס אנג'לס כי אז יש חיבור טבעי בין בית הספר לאנשים בתעשייה.  הדבר מאפשר לסטודנטים להיפגש עם אנשים שעובדים בתחום על בסיס יומי, להרחיב את רשת הקשרים שלהם ולהגדיל את הסיכוי להשתלב בעבודה."

 

לעבוד עם המקצוענים

"בנוסף, צריך לבחור בבתי ספר שהדגש הוא על פרקטיקה ולא תיאוריה...כלומר, מהיום הראשון ללימודים הסטודנטים מקבלים ציוד ומתחילים לצלם, לביים ולשחק כדי לעשות קולנוע וטלוויזיה...ובהקשר הזה אין ספק שבתי הספר המובילים בעולם מאובזרים בציוד הטוב והחדיש ביותר כדי שבתום הלימודים יוכלו לעבוד בעולם האמיתי"

ענבר לבנה, בת 22 למדה במגמת קולנוע בבית הספר הריאלי בחיפה ושירתה ביחידת ההסרטה של צה"ל בטרם נסעה ללימודי קולנוע בחו"ל.
היא בחרה בבית הספר ללימודי קולנוע בלונדון Met Film School שמתמחה בין היתר בקולנוע דוקומנטרי בהשראת הקולנוע האירופאי. שכר לימוד לשנה עומד על 19,000 פאונד לא כולל עלויות מחיה.

"הלימודים במט עזרו לי לבחון מקרוב לאיזה כיוון אני רוצה להמשיך, ולהבין מה מצפה לי בדרך שאבחר. בקורס לצילום המורים הקבועים והזמניים הם אנשי מפתח בתעשיית הקולנוע, התנסיתי עם הציוד איתו עובדים בתעשייה. הציוד נגיש לכל הפרויקטים שלנו, וזה דבר והעצים את החוויה של עשייה קולנועית. כמו כן אני מאד אוהבת את המפגש עם סטודנטים מכל העולם שתורם להוויה ויצירה מגוונת בצוותים

היה חשוב לי ללמוד בבית הספר ששם דגש על ההיבטים המעשיים של לימודי הקולנוע . כברבשבועות הראשונים ללימודים תיכננתי סטוריבורד והפעלתי ציוד תאורה מקצועי ומצלמות. העבודה הרצופה עם הציוד המקצועי נתנה לי את הידע והניסיון שהייתי זקוקה לו בכדי להיות קולנוענית עצמאית ברמה מקצועית. מגוון הקורסים השונים עזרו לי לפתח את עצמי ולקבל ביטחון עצמי בבימוי שחקנים וצוותי צילום. השתתפותי עם חבריי לכיתה בפינת הסרטים הקצרים בפסטיבל קאן העניקה לי הבנה עמוקה של תעשיית הקולנוע מאחורי הקלעים וזו היתה חוויה שלא אשכח לעולם."

 

בארץ, לימודי קולנוע וטלוויזיה לתואר ראשון נמשכים  שלוש  שנים., הלימודים מתקיימים במכללות ובאוניברסיטאות רבות ברחבי הארץ, בנוסף, קיימות גם מכללות ומוסדות לימוד פרטיים ללימודי קולנוע וטלוויזיה, המקנים לסטודנט מגוון הכשרות בתחום הקולנוע והטלוויזיה.  משך הלימודים במוסדות אילו הוא קצר יותר ונע בין מספר חודשים לשנתיים, המוסדות מעניקים מגוון של תעודות כדוגמת תואר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה, תעודת הוראה בתקשורת וקולנוע, , או לימודי תעודה בתחומי הקולנוע והטלויזיה.

שכר הלימוד נע בין שכר לימוד אוניברסיטאי לבין כמה עשרות אלפי שקלים לשנה

 

התכנים הנלמדים תלויים, במסלול הלימוד, במוסד הלימוד, ובפקולטה הנבחרת. בכל  במסלולי הלימודים יש עיסוק בתחומים רבים מעולם הקולנוע והטלויזיה, בין הקורסים הנלמדים : מדיה דיגיטלית; צילום סרטים; הפקת סרטים; בימוי סרטים; אנימציה; וידאו; אינטרנט; תולדות הקולנוע; צפייה וביקורת סרטים; עיצוב פס-קול; צילום סטילס; תקשורת המונים; הפעלת ציוד; עיצוב אומנותי; מולטימדיה; בימוי עלילתי; בימוי דוקומנטרי; עריכה דיגיטלית; רישום ופרספקטיבה; טיפוגרפיה; תסריטאות; גרפיקה; עיבוד תמונה; עיצוב לשידור; היסטוריה, תיאוריה ואסתטיקה של אומנויות המסך; טכנולוגיה של הוידאו;; קולנוע ישראלי; יסודות הבימוי; צילום ותאורה; עריכה; תסריט ותחקיר; תיאוריות קולנועיות ויישומן בחקר הקולנוע; קול והקלטה; כתיבה יוצרת; משחק מול מצלמה; הדרכת שחקנים; עיצוב פס קול; תפאורה; איפור; סדנאות אמן ועוד.

 

לין פלדמן בעלת תעודת הוראה מסקוטלנד למדה במשך שנתיים קולנוע דוקומנטרי בבית הספר "חשיפה" של האוניברסיטה הפתוחה. פרוייקט הגמר שלה היה סרטון פרומו של 3 דקות על ניצול שואה שהביא יהודים לארץ בתקופת ההעפלה. לין ביצעה את התחקיר כתבה את התסריט, צילמה וערכה את הסרט לבדה. לדבריה בגלל שבקולנוע הדוקומנטרי אין הרבה תקציב צריך לחסוך בהוצאות. כיום בנוסף לעבודה במשרה מלאה, היא מבצעת תחקירים באופן עצמאי ללקוחות פרטיים.

 

במרבית הפקולטות לקולנוע נבחרים פרוייקטים ועבודות נבחרות של הסטודנטים, כגון סרטים עלילתיים, סרטים דוקומנטריים, קליפים, ומופצים לפסטיבלים ולערוצי שידור שונים. בסיום לימודי קולנוע וטלוויזיה הבוגרים יכולים להשתלב בתחומי הטלוויזיה, הקולנוע והתקשורת לפי תחום התמחותם.

העבודה בתחום נעשית על בסיס הפקות וכפרילאנסים,. השנים הראשונות בתחום הן לא קלות ובוגרי לימודי קולנוע וטלוויזיה רבים מוצאים את עצמם מתחילים מלמטה, מתפקידים זוטרים כגון עוזרי בימוי והפקה והם מתקדמים תוך כדי צבירת ניסיון.
למרות הפריצה הבינלאומית של הקולנוע הישראלי צריך לקחת בחשבון שתחום הקולנוע והטלוויזיה בארץ קטן יחסית ולכן קשה להשתלב בו.

  חזרה לראש הכתבה   שלח לחבר   הוסף כתבה למועדפים גירסה להדפסה


הוסף תגובה    תגובות לכתבה


 כתבות נוספות בנושא

 

 All rights reserved © Glimudim  Advertise with us  |   פרסום ב Glimudim  |   יצירת קשר  |   תנאי שימוש  |   הוסף למועדפים  |   מפת האתר

בניית אתרים
נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור חברת בניית אתרים